лазерно-естетичної медицини, косметології та пластичної хірургії

Адреса клініки: Україна, м.Миколаїв, вул.Бузника 14
Пн-Сб: 9:00-19:00, Нд: - вихідний.
/ Послуги / Гінекомастія у чоловіків: причини, діагностика, методи лікування 

Гінекомастія у чоловіків: причини, діагностика, методи лікування 

Захворювання молочної залози — проблема, з якою стикаються не лише жінки. У чоловіків теж зустрічається патологічний стан грудних залоз, що характеризується збільшенням їх розміру. Це гінекомастія. Буває одно- та двостороння гіпертрофія грудних залоз.

Лікується гінекомастія в чоловіків консервативними методами та оперативним втручанням. У кожному окремому випадку профільні фахівці медичного центру “Златадерма” вибирають найбільш ефективний та безпечний варіант боротьби з хворобою.

Лікування призначають після ретельного обстеження стану пацієнта з урахуванням результатів лабораторних досліджень крові. На консультації досвідчений лікар докладно розповідає пацієнту, чи небезпечна кіста молочної залози.

За статистикою, з подібною проблемою до клінік звертаються від 30 до 50% чоловічого населення. Саме собою дане відхилення від норми не є небезпечним для здоров’я, проте збільшені грудні залози викликають у чоловіків психологічний і фізичний дискомфорт, оскільки усунути подібний дефект не можна за допомогою спорту, дієти та інших методів, крім хірургічного втручання.

Діагностика

Найбільш інформативний метод діагностики цього захворювання — ультразвукове дослідження. За допомогою апарату УЗД медики обстежують молочні залози пацієнта, пахвові лімфовузли та органи мошонки.

Також призначають лабораторні дослідження (гормональний аналіз крові). Для встановлення точного діагнозу лікарі повинні отримати інформацію про рівень тестостерону та інших гормонів (за показаннями).

Якщо після проходження пацієнтом комплексного обстеження діагностується гінекомастія, лікування призначається відповідно до виду захворювання та супутніх факторів загального стану організму хворого.

Особливості гінекомастії в чоловіків

Якщо в чоловіка рівень тестостерону в нормі, його грудні залози утворені невеликою кількістю тканини. Зміна звичайної форми грудей зумовлена ​​збільшенням обсягу залізистої тканини.

Спровокувати доброякісне збільшення об’єму тканини може надмірна кількість жіночих гормонів. У крові здорового чоловіка вони є, але їх набагато менше, ніж при гінекомастії.

А коли відбувається гормональний збій, і в чоловічому організмі починають переважати естрогени, проблема дається взнаки збільшенням обсягу молочних залоз. Або ж патологічні зміни визначаються при пальпації. Як виглядає гінекомастія у чоловіків, фото демонструють наочно.

 

гинекосмастия лечение в Николаеве

Фото взято на сайті healthdirect.gov.au

Крім візуальних проявів, не властивих чоловічої конституції, є й інші симптоми захворювання:

 • виділення із сосків грудей;
 • підвищена чутливість сосків;
 • відчуття болю в грудях;
 • дискомфорт при контакті з предметами одягу;
 • проблеми з потенцією (при суттєвому збільшенні кількості естрогенів).

Хибна та справжня гінекомастія

Розрізняють справжню та хибну гінекомастію. У чоловіків, які страждають на ожиріння, може спостерігатися хибна гінекомастія. Це пов’язано з появою надмірних жирових відкладень в області грудних м’язів. Проблема актуальна для чоловіків будь-якого віку.

Справжня гінекомастія у представників чоловічої статі може бути фізіологічною та патологічною.

Причини фізіологічної гінекомастії

Фізіологічний варіант цього захворювання спричинений гормональними змінами в організмі.

Вирізняють кілька видів гінекомастії:

 • неонатальна;
 • пубертатна;
 • вікова.

Неонатальна гінекомастія

Діагностується в новонароджених малюків. З’являється через те, що до організму дитини потрапляють естрогени з крові матері.

Пубертатна гінекомастія

Як випливає з назви, цю форму хвороби діагностують у хлопчиків у період статевого дозрівання. Причина — суттєві зміни гормонального фону. У цьому віці в підлітків може спостерігатися двостороння гіпертрофія грудних залоз. Зазвичай, після нормалізації кількості чоловічих статевих гормонів гінекомастія в підлітків з часом минає (лікування вона не потребує).

Вікова гінекомастія

Третій тип захворювання характерний для літніх чоловіків. Причина проста: з віком в організмі знижується рівень тестостерону.

Що ще може спровокувати захворювання

Гінекомастія у дорослих чоловіків і підлітків може розвинутися через інші причини:

 • після повернення до нормального режиму харчування (наприклад, після найсуворішої дієти та виснаження);
 • після перенесених інфекційних захворювань;
 • після тривалого приймання певної категорії медичних препаратів;
 • внаслідок тривалого впливу на організм алкоголю та/або наркотичних засобів.

Часто захворювання розвивається в чоловіків, які займаються силовими видами спорту. Це відбувається в період після зниження інтенсивних фізичних навантажень, а також за умови неконтрольованого вживання стероїдів.

Фізіологічна форма гінекомастії не несе небезпеки здоров’ю. Зазвичай вона зникає самостійно або під впливом медикаментозної терапії, призначеної лікарем. Якщо діагностовано фізіологічну гінекомастію, операція не буде потрібна. Але за наявності проблеми варто звернутися за консультацією до фахівців.

Причини патологічної гінекомастії

Друга форма захворювання, патологічна, найчастіше пов’язана з серйозними порушеннями стану внутрішніх органів. Недугу, зазвичай, супроводжує інше захворювання.

Зазвичай процес лікування потребує залучення вузькопрофільних фахівців — ендокринологів, терапевтів та онкологів.

Причиною патологічної гінекомастії можуть стати:

 • пухлини гіпофіза, яєчок;
 • захворювання нирок, надниркових залоз, печінки;
 • аденома передміхурової залози;
 • хвороби, пов’язані з порушенням роботи ендокринної системи;
 • імунодефіцитний стан організму;
 • захворювання підшлункової залози, шлунка;
 • запальні процеси;
 • хронічна інтоксикація тощо.

Патологічна форма цієї хвороби може спровокувати розвиток раку молочної залози. Тому, якщо діагностовано саме патологічну гінекомастію, операція — це єдиний вихід у багатьох випадках.

Видалення гінекомастії: види операцій

Мастектомія — це операція з висічення тканин грудної залози. Її проводять і під місцевою анестезією, і під загальним наркозом. Тривалість операції — 45-60 хвилин.

Є кілька видів хірургічного лікування патологічної гінекомастії в чоловіків.

 1. При незначному збільшенні залоз проводиться ендоскопічна мастектомія. Надлишки залізистої тканини видаляють через доступ із пахвової западини. Після операції рубців на шкірі грудей не залишається.
 2. Підшкірна мастектомія (зі збереженням контуру ареоли). Дисекція та висічення тканин молочної залози проводиться через розріз у зоні ареоли грудей. Для накладання швів використовуються хірургічні нитки, що повністю розсмоктуються. Результати хірургічного втручання практично не помітні.
 3. Мастектомія з ліпосакцією — це малоінвазивна процедура. Здебільшого, призначається при хибній гінекомастії. Жирові клітини витягуються через невеликі проколи (їх роблять тонкою канюлею) у ділянці грудей. Після завершення маніпуляції проколи заклеюються пластиром.

Реабілітаційний період

Якщо у вас діагностована гінекомастія, операція (ціна якої в медцентрі “Златадерма” доступна) не завдасть суттєвого дискомфорту. Особливі приготування не знадобляться, реабілітація коротка.

Протягом декількох тижнів після втручання потрібно буде одягати спеціальну білизну, яка щільно прилягає до тіла. Це необхідно для того, щоб м’язи та скорочення шкіри сформувалися правильно.

Протягом місяця після операції пацієнт повинен уникати фізичних навантажень. Також протягом зазначеного часу не рекомендовано спати та лежати на грудях.

Протипоказання до операції

 • Онкологічні захворювання
 • Серцева недостатність
 • Функціональна недостатність нирок та печінки
 • Гостра форма захворювань неінфекційного та інфекційного походження

Висновок

Якщо у вас є проблеми зі станом молочних залоз, звертайтеся по допомогу до медичного центру “Златадерма”. Наші профільні спеціалісти проведуть усі необхідні діагностичні процедури та встановлять справжні причини розвитку захворювання.

На підставі результатів комплексного обстеження медики призначать оптимальний вид лікування та допоможуть вам позбутися патології, уникнути ускладнень та негативних наслідків захворювання.

Питання — Відповіді

0 0 голосов
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
медичний центр Златадерма
Інформація
Ми в соцмережах
Способи оплати
Этот сайт использует куки-файлы и другие технологии, чтобы помочь вам в навигации, а также предоставить лучший пользовательский опыт, анализировать использование наших продуктов и услуг, повысить качество рекламных и маркетинговых активностей.
Принять
Политика конфиденциальности