лазерно-естетичної медицини, косметології та пластичної хірургії

Адреса клініки: Україна, м.Миколаїв, вул.Бузника 14
Пн-Сб: 9:00-19:00, Нд: - вихідний.
/ Послуги / Гістероскопія

Гістероскопія

Що таке гістероскопія гистероскопия

Своєчасний контроль здоров’я є запорукою комфортного життя для кожної жінки. Адже вчасно виявивши недугу, можна вберегти себе не лише від тривалого та дорогого лікування, а й від виникнення ускладнень, деякі з яких спричиняють онкологічні захворювання.

У медичному центрі «Златадерма» працюють висококваліфіковані фахівці, які проводять необхідну діагностику та надають максимально об’єктивну інформацію про стан здоров’я пацієнтки.

Для визначення можливих патологій репродуктивної системи жінки застосовують кілька методів діагностики: ручне обстеження, кольпоскопію, ультразвукове дослідження. 

Гістероскопія — це сучасний малотравматичний метод дослідження та лікування порожнини матки, який дозволяє виявляти прикрі зміни (такі як ерозія шийки матки) на ранніх стадіях.

Проведення цієї процедури дозволяє діагностувати, а також лікувати такі захворювання:

 • поліп і гіперпластичні процеси ендометрію;
 • субмукозна міома;
 • порушення, пов’язані з аномалією розвитку матки;
 • синдром внутрішньоматкових синехій (спайок);
 • запальні процеси, що виникають у слизовій оболонці матки.

Також гістероскопія призначається для:

 • усунення наслідків операцій (залишків плодового яйця, перфорації стінок матки);
 • видалення залишків внутрішньоматкової спіралі;
 • визначення патологій матки, які призвели до проблем із репродуктивним здоров’ям, а також спричинили порушення менструального циклу.

Гістероскопія: особливості методу дослідження

В процесі проведення процедури лікар використовує спеціальний інструмент — гістероскоп. Це тонкий зонд, на кінці якого встановлено оптичний надточний датчик, що передає дані обстеження на екран монітора. Гістероскоп може бути гнучким чи жорстким.

За допомогою цього інструменту обстежується стан порожнини матки після виконаного хірургічного втручання. Також у разі потреби можуть проводитись деякі хірургічні маніпуляції.

Як проводиться гістероскопія

Перед проведенням дослідження пацієнтці дають загальний або місцевий наркоз. Після чого в цервікальний канал матки вводиться спеціальний розчин або газ, що розширює внутрішній простір досліджуваної зони.

У такому положенні чітко видно стан цервікального каналу порожнини матки та маткових труб. Важливо відзначити, що гістероскопію відносять до малоінвазивних операцій: слідів на шкірі практично не видно.

Що потрібно врахувати тим, кому показано гістероскопію матки

Пацієнтка повинна усвідомлювати, що це процедура, яку призначають за дотримання певних умов. 

По-перше, це попередня консультація та отримання рекомендацій лікаря-гінеколога. У разі наявності в пацієнтки інфекції статевих органів втручання не проводиться. Спочатку нормалізується загальний стан хворої, а потім дається направлення на операцію.

По-друге, для отримання максимально точних результатів, гістероскопію виконують у так званій проліферативній фазі, тобто на 7-11 день циклу (днем «икс» вважається дата завершення останньої менструальної кровотечі). Перед операцією ставлять очисну клізму, а саме втручання проводиться лише натще.

Гістероскопію не можна проводити пацієнткам, у яких спостерігається сильна маткова кровотеча, є гострі запальні процеси, наявний загальний незадовільний стан організму. Також ця діагностична процедура не призначається жінкам з діагнозом рак матки або рак шийки матки.

Види гістероскопії

Розрізняють два види дослідження: діагностична та оперативна гістероскопія.

За допомогою діагностичної гістероскопії лікар візуально зможе оцінити, у якому стані знаходяться:

 • канали шийки матки;
 • її порожнина;
 • гирла фалопієвих труб.

Також для визначення можливих патологій ендометрію слід виконати біопсію ендометрію або кюретаж (вишкрібання патологічних змін, які відправляють на гістологічне дослідження).

Оперативною гістероскопією «коригують» виявлені патологічні зміни та за необхідності проводять лікувальні маніпуляції:

 • видаляють поліпи, спайки;
 • розтинають перегородки;
 • видаляють міому матки.

Два види обстеження можуть проводитися одночасно, якщо цього вимагає стан пацієнтки.

Післяопераційний період

Післяопераційний період триває приблизно тиждень. Протягом цього часу пацієнтка може відзначати наявність у себе кров’янистих виділень — це норма. У першу добу після операції може спостерігатися загальна слабкість організму, запаморочення, нудота, біль, що тягне внизу живота, біль в області спини або плечей. Усе перелічене теж природна реакція організму на таку операцію: такі відчуття створює газ, що виходить назовні. Для зняття дискомфорту лікар може призначити знеболювальні препарати.

Зазвичай, за відсутності післяопераційних ускладнень, працездатність відновлюється на 1-2 день після втручання. Але кожний випадок індивідуальний, тому важливо стежити за найменшими змінами в організмі та своєчасно відвідувати лікаря для діагностики поточного стану. Важливий негативний «дзвіночок» — різке падіння артеріального тиску чи непритомність.

Переваги гістероскопії

Гістероскопія має низку істотних переваг над іншими видами діагностичних досліджень.

 • Це, звичайно ж, низька травматизація, оскільки зонд вводиться й проходить природними каналами, не зачіпаючи суміжні органи.
 • Також низька травматизація шийки матки: її розширення під час втручання є мінімальним.
 • Ще один важливій «плюс» — точність діагностики та можливість одночасного взяття зразків тканини для біопсії, що дозволить вчасно виявити новоутворення.

Медичний центр «Златадерма» надає консультативні, діагностичні, лікувальні та реабілітаційні послуги на найвищому рівні. Вартість усіх послуг — максимально доступна. У штаті медцентру працюють висококваліфіковані фахівці. Лікарі мають змогу використовувати сучасне обладнання, яке дозволяє проводити процедури з мінімальними негативними наслідками для пацієнтів. Ну а відгуки вдячних клієнтів, мабуть, голосніші за будь-які слова.

Записатися на консультацію до лікаря можна безпосередньо в нашому медичному центрі або режимі онлайн на сайті. Ціна обстеження та лікування визначається індивідуально.

Питання — Відповіді

0 0 голосов
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
медичний центр Златадерма
Інформація
Ми в соцмережах
Способи оплати
Этот сайт использует куки-файлы и другие технологии, чтобы помочь вам в навигации, а также предоставить лучший пользовательский опыт, анализировать использование наших продуктов и услуг, повысить качество рекламных и маркетинговых активностей.
Принять
Политика конфиденциальности