лазерно-естетичної медицини, косметології та пластичної хірургії

Адреса клініки: Україна, м.Миколаїв, вул.Бузника 14
Пн-Сб: 9:00-19:00, Нд: - вихідний.
/ Послуги / Гіпергідроз

Гіпергідроз

Позбавлення від підвищеної пітливості

Підвищене потовиділення здатне підірвати впевненість у собі, стати перешкодою для побудови кар’єри, зіпсувати особисте життя… Але частіше за все пітливість — це не патологія, а особлива реакція нервової системи людини. Введення ботоксу в пахви та інші зони допомагає розв’язанню такої проблеми. 

Прийшов час жити повним життям! Перестати боятися через загрозу неприємних відчуттів, спричинених підвищеною пітливістю, рукостискань, публічних виступів або романтичних побачень. Записуйтеся на процедуру усунення пітливості ботулотоксином та почніть новий етап щасливого життя.

Як визначити, чи потрібно лікування гіпергідрозу?

Швидше за все, якщо ви читаєте цю статтю, ви вже стурбовані розв’язанням проблеми підвищеної пітливості.

Безумовно, є причини та умови, при яких виділення поту — це природна реакція організму. Зокрема, це стрес, надто жирна їжа та незвична спека.

Але якщо ви стали помічати надмірну пітливість у звичайному житті, і це заважає вам відчувати себе впевнено, бажано записатися на консультацію в сучасний центр косметології “ЗлатаДерма”.

Є спеціальний тест, який допомагає визначити ступінь гіпергідрозу. Так, наприклад, пляму площею до 10 см вважають проявом легкого ступеня гіпергідрозу, більша за 20 см — важкого ступеня.

Але як і в багатьох інших випадках фахівці рекомендують спиратися на особисті відчуття. Тобто якщо ви відчуваєте дискомфорт, то необхідно шукати спосіб розв’язання проблеми.

Два види гіпергідрозу

Розрізняють 2 види гіпергідрозу:

 • загальний;
 • локальний.

У першому випадку надмірне потовиділення спричинене підвищеною температурою тіла, деякими хворобами, фізичним та емоційним перенапруженням.

Локальний гіпергідроз — це надмірна пітливість долонь, підошов та великих складок шкіри. Такі симптоми можуть бути одним із проявів вегето-судинної дистонії, наслідком недотримання гігієни або носіння тісного взуття та одягу з синтетичних матеріалів.

Методи лікування гіпергідрозу

Існує 3 способи лікування локального гіпергідрозу:

 • Консервативне лікування

Деяким людям, щоб позбутися від надмірного потовиділення, достатньо підкоригувати свою дієту та спосіб життя.

 • Лікування гіпергідрозу ботоксом

Ботокс вводиться внутрішньом’язово, на ділянці розташування потових залоз. Під впливом препарату розвивається блокада постгангліонарних симпатичних нервів, що призупиняє гіпергідроз на строк від 6 до 8 місяців.

 • Хірургічне лікування

Це лікування гіпергідрозу шляхом маніпуляцій на симпатичному стовбурі або пахвовій зоні пацієнта.

Як проходить усунення пітливості ботулотоксином

Ботулотоксин типу А вводиться дуже тонкою голкою, досить швидко (це дозволяє зробити процедуру безболісною).

На таку процедуру потрібно витратити не більше 1 години. Тобто за такий короткий час ви отримаєте лікування, яке позбавить вас від підвищеної пітливості! Ви забудете про неприємні відчуття, про дискомфорт від неприємного запаху на найближчі шість або навіть вісім місяців.

Ефективний “укол від пітливості” почне працювати вже через 1-4 дні. І найголовніше: процедура малотравматична, побічні ефекти майже відсутні.

Чи підходять ін’єкції від пітливості для чоловіків

Багато чоловіків роблять ін’єкції ботоксу в зону під пахвами та залишаються задоволені своїм рішенням. Незалежно від статі, ін’єкції від пітливості працюють однаково ефективно.

Ця унікальна методика чудово працює на таких зонах як:

 • обличчя;
 • голова;
 • долоні;
 • пахвові западини;
 • ступні ніг.

Скільки тримається ефект після лікування гіпергідрозу ботоксом

Як вже зазначалося, ін’єкції діють до 8 місяців. Але наші пацієнти відзначають, що навіть після закінчення цього періоду потовиділення значно скорочується.

Важливо, що після ін’єкції ботоксу від пітливості психологічний стан людини покращується. Пацієнт набуває впевненості в собі, відчуває менше стресу. Унаслідок дії ін’єкцій надокучлива проблема стає менш актуальною.

Якщо у вас є проблема з підвищеним потовиділенням, зверніться до нашого медичного центру для лікування гіпергідрозу. Після консультації лікаря ви дізнаєтеся, який саме вид лікування вам підійде.

Досить часто медики рекомендують оперативне втручання, оскільки ботоксні ін’єкції дають якісний, але тимчасовий ефект, а консервативне лікування підходить не всім.

Операції по усуненню гіпергідрозу

Є 3 види операційного втручання:

 1. традиційна операція;
 2. ендоскопічна операція;
 3. локальна операція.

Традиційна операція

Оперативне втручання по лікуванню гіпергідрозу традиційним методом проводиться шляхом симпатектомії шиї або грудної клітки. Лікар робить розріз на грудях або на шиї пацієнта, щоб дістатися симпатичного нервового стовбура.

Далі пластичний хірург впливає на нього одним з методів. У залежності від обраної методики лікар здійснює: 

 • перетинання нерва;
 • кліпування;
 • руйнування електричним струмом;
 • хімічну блокаду.

Руйнування симпатичного нервового стовбура — це незворотний процес. А от при застосуванні блокади можливе його відновлення. Який саме спосіб лікування пацієнта обрати, вирішує лікар (усе залежить від конкретного випадку).

Ускладнення після застосування традиційної методики лікування, на жаль, не рідкість, тому не дивно, що хірурги вважають за краще проведення ендоскопічних операцій.

Ендоскопічна операція

Найкраще лікування при раптовому почервонінні обличчя та гіпергідрозі долонь — ендоскопічна операція. Це найефективніший метод лікування при таких симптомах. Головна перевага такого способу лікування в тому, що операція малоінвазивна.

Операція проводиться за допомогою маленької камери та ендоскопів, які вводяться через невеличкі проколи (кілька міліметрів) у пахвовій зоні. Камера дозволяє лікарю здійснювати маніпуляції над нервовим стволом, просто дивлячись на екран монітора.

Зазвичай хірург віджимає симпатичний нервовий стовбур кліпсою (5 мм). В окремих випадках його доводиться перетинати.

Операційне втручання проходить під загальним наркозом.

Позитивний результат після операції помітний відразу. Також в окремих випадках при гіпергідрозі стоп ефективне лікування ендоскопічним методом.

Протипоказання

 • Якщо гіпергідроз — це симптом або наслідок іншої, більш серйозної хвороби, та існує загроза негативних наслідків для здоров’я пацієнта. У такому випадку преш за все рекомендується лікувати основне захворювання.
 • Хронічні захворювання серця або легенів.

Ускладнення

Основним ускладненням після операції є компенсаторний гіпергідроз. Після операції пацієнт позбавляється підвищеної пітливості на проблемній ділянці тіла, але гіпергідроз з’являється в іншому місці. У такому випадку проводиться додаткова операція.

Локальні операції

Лікування за допомогою локальної операції — досить поширений метод для усунення гіпергідрозу пахв. 

Є 3 види локальних операцій:

 • Висічення шкіри пахвової зони

Це операція з видалення ділянок шкіри, на яких знаходяться потові залози. Недоліком такого методу є рубці, які згодом стягують шкіру та перешкоджають нормальному руху рук.

 • Ліпосакція пахвової зони

Це менш складна операція. Спочатку пацієнту вводять спеціальний препарат, який розріджує жир. Після цього, через два маленьких проколи (кілька міліметрів), хірург витягує жир разом з потовими залозами. Протягом 2-3 місяців після операції відновлюється тільки 25% залоз. Операція проводиться під місцевим наркозом.

 • Кюретаж

Це теж нескладна операція, яку проводять під місцевим наркозом. Під час оперативного втручання лікар робить 1-2 надрізи в найбільш волосистій зоні та вискрібає спеціальним інструментом жир разом з потовими залозами.

Локальна операція є ефективним методом лікування гіпергідрозу пахв, ціна за процедуру залежить від медичного закладу, до лікарів якого ви звернетеся. Однак безперечна перевага серед усіх хірургічних методів саме в ендоскопічних операцій.

Якщо підвищена пітливість — це проблема, яка спричиняє дискомфорт, не терпіть! Записуйтеся на ін’єкції від гіпергідрозу до нашого медичного центру. Ми позбавимо вас від цієї прикрої проблеми!

Питання — Відповіді

0 0 голосов
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
медичний центр Златадерма
Інформація
Ми в соцмережах
Способи оплати
Этот сайт использует куки-файлы и другие технологии, чтобы помочь вам в навигации, а также предоставить лучший пользовательский опыт, анализировать использование наших продуктов и услуг, повысить качество рекламных и маркетинговых активностей.
Принять
Политика конфиденциальности